skip to Main Content

Naturums reception

Telefon: 044 13 23 30
E-post: naturum@kristianstad.se

Bokningar

Telefon: 044 13 23 26, 0738 53 23 26
E-post: naturum@kristianstad.se

Adress

Naturum Vattenriket
Naturumsvägen 2
291 59 Kristianstad

naturum Vattenriket
Karin Magntorn

Karin Magntorn 
Chef naturum Vattenriket
karin.magntorn@kristianstad.se
telefon: 044 13 64 83
mobil: 0733 13 64 83

Brita Nilsson

Brita Nilsson
Projektadministratör
brita.nilsson@kristianstad.se
telefon: 044 13 23 26
mobil: 0738 53 23 26

Josefin Svensson

Josefin Svensson
Naturvägledare
josefin.svensson@kristianstad.se
telefon: 044 13 23 27
mobil: 0738 53 23 27

Sam Peterson

Sam Peterson
Naturpedagog
sam.peterson@kristianstad.se
telefon: 044 13 23 74
mobil: 0738 53 23 74

Sussie Söderlundh

Sussie Söderlundh
Naturvägledare 
sussie.soderlundh@kristianstad.se
telefon: 044 13 23 31
mobil: 0738 53 23 31

Tommy Åkerlund

Tommy Åkerlund
Utställningsvaktmästare naturum
tommy.akerlund@kristianstad.se 
telefon: 044 13 64 82
mobil: 0733 13 64 82

Erik Kohlström

Erik Kohlström
Naturvägledare
erik.kohlstrom@kristianstad.se
mobil: 0738-53 23 58

Biosfärkontoret
Carina Wettemark

Carina Wettemark 
Chef Biosfärenheten och koordinator biosfärområdet
carina.wettemark@kristianstad.se 
telefon: 044 13 64 86
mobil: 0733 13 64 86

Åsa Pearce

Åsa Pearce
Informationsansvarig
asa.pearce@kristianstad.se
telefon: 044 13 64 62
mobil: 0733 13 64 62

Andreas Jezek

Andreas Jezek
Limnolog
andreas.jezek@kristianstad.se 
telefon: 044 13 64 85
mobil: 0733 13 64 85

Pyret Ovesson

Pyret Ovesson
Naturvårdsförvaltare/samordnare
pyret.ovesson@kristianstad.se 
telefon: 044 13 28 39
mobil: 072 467 82 39

Ebba Trolle

Ebba Trolle
Naturinformatör, webbansvarig
ebba.trolle@kristianstad.se
mobil: 0733 13 64 81

Håkan Östberg

Håkan Östberg
Natur- och friluftstekniker
hakan.ostberg@kristianstad.se 
mobil: 0733 13 57 96

Translate »
Back To Top