Kontakta oss på Biosfärkontoret och naturum Vattenriket – Biosfärområde Kristianstads Vattenrike skip to Main Content
Biosfärkontoret
Carina Wettemark

Carina Wettemark 
Chef Biosfärenheten och koordinator biosfärområdet
carina.wettemark@kristianstad.se 
telefon: 044 13 64 86
mobil: 0733 13 64 86

Åsa Pearce

Åsa Pearce
Informationsansvarig
asa.pearce@kristianstad.se
telefon: 044 13 64 62
mobil: 0733 13 64 62

Andreas Jezek

Andreas Jezek
Limnolog
andreas.jezek@kristianstad.se 
telefon: 044 13 64 85
mobil: 0733 13 64 85

Karin Hernborg

Karin Hernborg 
Ekolog
karin.hernborg@kristianstad.se
telefon: 044- 13 64 80
mobil: 0733-13 64 80

Ebba Trolle

Ebba Trolle
Naturinformatör, webbansvarig
ebba.trolle@kristianstad.se
mobil: 0733 13 64 81

Håkan Östberg

Håkan Östberg (föräldraledig)
Natur- och friluftstekniker
hakan.ostberg@kristianstad.se 
mobil: 0733 13 57 96

Emma Andersson 
Vik. Natur- och friluftstekniker
emma.andersson3@kristianstad.se
mobil: 0733 13 57 96

naturum Vattenriket
Karin Magntorn

Karin Magntorn 
Chef naturum Vattenriket
karin.magntorn@kristianstad.se
telefon: 044 13 64 83
mobil: 0733 13 64 83

Brita Nilsson

Brita Nilsson
Projektadministratör
brita.nilsson@kristianstad.se
telefon: 044 13 23 26
mobil: 0738 53 23 26

Josefin Svensson

Josefin Svensson
Naturvägledare naturum
josefin.svensson@kristianstad.se
telefon: 044 13 23 27
mobil: 0738 53 23 27

Sam Peterson

Sam Peterson
Naturpedagog naturum
sam.peterson@kristianstad.se
telefon: 044 13 23 74
mobil: 0738 53 23 74

Sussie Söderlundh

Sussie Söderlundh
Naturvägledare naturum
sussie.soderlundh@kristianstad.se
telefon: 044 13 23 31
mobil: 0738 53 23 31

Tommy Åkerlund

Tommy Åkerlund
Utställningsvaktmästare naturum
tommy.akerlund@kristianstad.se 
telefon: 044 13 64 82
mobil: 0733 13 64 82

Translate »
Back To Top