Kontakta oss på naturum Vattenriket – Biosfärområde Kristianstads Vattenrike skip to Main Content

Receptionen

Telefon: 044 13 23 30
E-post: naturum@kristianstad.se

Bokningar

Telefon: 044 13 23 26, 0738 53 23 26
E-post: naturum@kristianstad.se

Adress

Naturum Vattenriket
Naturumsvägen 2
291 59 Kristianstad

Karin Magntorn

Karin Magntorn 
Chef naturum Vattenriket
karin.magntorn@kristianstad.se
telefon: 044 13 64 83
mobil: 0733 13 64 83

Brita Nilsson

Brita Nilsson
Projektadministratör
brita.nilsson@kristianstad.se
telefon: 044 13 23 26
mobil: 0738 53 23 26

Josefin Svensson

Josefin Svensson
Naturvägledare naturum
josefin.svensson@kristianstad.se
telefon: 044 13 23 27
mobil: 0738 53 23 27

Sam Peterson

Sam Peterson
Naturpedagog naturum
sam.peterson@kristianstad.se
telefon: 044 13 23 74
mobil: 0738 53 23 74

Sussie Söderlundh

Sussie Söderlundh
Naturvägledare naturum
sussie.soderlundh@kristianstad.se
telefon: 044 13 23 31
mobil: 0738 53 23 31

Tommy Åkerlund

Tommy Åkerlund
Utställningsvaktmästare naturum
tommy.akerlund@kristianstad.se 
telefon: 044 13 64 82
mobil: 0733 13 64 82

Ebba Trolle

Ebba Trolle
Naturinformatör, webbansvarig
ebba.trolle@kristianstad.se
mobil: 0733 13 64 81

Translate »
Back To Top